پیام وزیر
دولت دوازدهم به سال 1400 ختم می شود. همچنین چهل سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی نیز در همین بازه رخ می‌دهد. این دو نشانه کافی هستند تا سطح انتظارات مردم و نظام برای دستاوردهای ملموس از دولت و از تمام وزارت‌ها به ویژه وزارت امور اقتصادی و دارایی بالا باشد.
رهبری نظام توصیه فرموده‌اند: تمام دستگاه‌ها باید برنامه دقیق و مدون و علمی و بر زیرمجموعه‌ها نظارت داشته باشند و همچنین تاکید فرمودند اسناد بالادستی و سند چشم‌انداز و قوانین مصوب مجلس باید در تصمیم گیری‌ها و اقدامات لحاظ شود.
در همین راستا ریاست محترم جمهور نیز با ابلاغ اولویت های اختصاصی و عمومی، راه آینده وزارت اقتصاد را روشن و مشخص کرده اند.
بر همین اساس انتظارات، تکالیف و اسناد بالادستی شناسایی، بررسی و احصا شد و در نهایت هفت استراتژی محوری و مجموعاً بیش از چهل پروژه و اقدام راهبردی صورت‌بندی شد. مردمی‌سازی اقتصاد، توسعه و توانمندی بخش خصوصی و تقویت توان تولید ملی (درون‌زایی)، تامین مالی پایدار دولت و کاهش اتکا به درآمدهای نفتی، شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصاد کشور، پیشبرد برون‌گرایی و بین‌المللی‌سازی اقتصاد کشور، مشارکت در رونق‌آفرینی و اشتغال‌زایی، گسترش عدالت اجتماعی و بین‌نسلی و مشارکت در اصلاحات نهادی و ساختاری، استراتژی‌های محوری وزارت امور اقتصادی و دارایی و زیرمجموعه هایش در این دوره خواهد بود.
از تمام معاونت‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌های زیرمجموعه، واحدهای استانی و تابعه انتظار دارم با تلاشی جهادگونه، پروژه‌ها و اقدامات را به نتیجه برسانند و در این راه همه ما مسوولیت مشترک داریم. از طریق شورای راهبری پروژه‌ها (رهپو) و دفتر مدیریت پروژه‌ها، به صورت منظم پیشرفت پروژه‌ها و تحقق اهداف و دستاوردها را شخصاً پیگیری خواهم کرد. از تمام همکاران خود نتیجه‌گرایی، انضباط راهبردی، انعطاف عمـلیاتی، پاسخ‌گـویی مسـوولانه و حس مسوولیت مشترکِ جمعی را انتظار دارم.
موانع و مشکلات همیشه بوده‌اند و هستند، اما آنچه می‌تواند بر همه موانع فائق آید، اراده زنان و مردان خستگی‌ناپذیری است که تصمیم گرفته اند، فردایی بهتر برای کشور رقم بزنند. فردایی که با آرامش، امید، رونق و تعالی بیشتر همراه است.
 
 مسعود کرباسیان
کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد
^