پنج‌شنبه, 26 تير 1399
  • ساعت : ۱۷:۲۹:۳۳
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ 
  • کد خبر : ۱۹۵۲۰۱
مدیرکل امور اقتصادی ودارایی استان قزوین :
استان قزوین رتبه سوم رادر كسب وكار به خود اختصاص داد
فاطمه محمدبیگی نماینده مردم قزوین، البرز وآبیک در مجلس یازدهم بهمراه هیات همراه صبح روز یکشنبه با حضور در اداره کل امور اقتصادی ودارایی استان با بهنامی فر مدیرکل ومعاونان این اداره کل دیدار وگفت وگو کرد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی ودارایی استان ، بهنامی فر مدیرکل امور اقتصادی ودارایی استان قزوین ، خلاصه ای از تشکیلات وزارت امور اقتصادی ودارایی وساختار آن در استان را ارائه نمودند.

مدیرکل امور اقتصادی ودارایی استان در این نشست اظهار داشت : وظیفه نظارتی ما توسط ذیحسابان ومعاونین ذیحساب انجام میشود. وی افزود : این اداره کل با داشتن 19ذیحساب و 6معاون ذیحساب که نظارت حین خرج را در 32 دستگاههای اجرایی برعهده دارند.

وی اضافه کرد: در دوسال گذشته 952 شکایت مالیاتی ارجاع وبا 466 مورد موافقت شده حدود دومیلیارد تومان رفع تعرض صورت گرفته وچهار میلیارد ودویست میلیارد تومان تعدیل انجام شده است.

مدیرکل امور اقتصادی ودارایی با اعلام بدهی ها ومطالبات اظهار داشت : تاچندسال پیش دولت نمی دانست که میزان بدهی ومطالبات آن چقدراست تا تراز ارائه نماید . استان قزوین در ارزیابی فصلی وزارت اقتصادرتبه اول تا سوم را کسب نموده است .

مدیرکل امور اقتصادی ودارایی استان قزوین بیان کرد :مولد سازی دارایی های دولت از اولویتهای دولت ووزارت اقتصاد است . در این شرایط راه نجات ما استفاده از اموال غیر منقول است . در کشور 360 هزار ملک وجود دارد که برآورد آن هفت هزار هزار میلیاردتومان است که تاکنون شناسایی شده است . در استان قزوین 5100 ملک شناسایی شده که برآورد کارشناسی آن حدود 15 هزار میلیارد تومان ارزش دارد .

بهنامی فر با اشاره به  تبصره 12قانون بودجه گفت : که یکسری از این اموال مازاد توسط دولت فروخته ویکسری از آن در قالب صکوک اجاره مولد سازی نماید.

وی در ادامه بابیان پنجره واحد سرمایه گذاری در استان گفت : با راه اندازی سامانه پنجره واحد سرمایه گذاری ،سرمایه گذار داخلی وخارجی با مراجعه به این سامانه می تواند درخواست ومدارک خود را بارگذاری نماید . تاکنون 25 مجوز در این سامانه بارگذاری شده است. مراجعات مختلف به دستگاههای اجرایی ونبود یک نقشه راه سرمایه گذار را با مشکل مواجه می کرد .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.7.4.0